Eurotec Medical s.r.o, zdravotnická technika a vybavení


Přejdi na obsah

Vodoléčebné vany - celotělové

Rehabilitace

Celotělové vany jsou vyráběny z laminátového, akrylátového nebo nerezového materiály. Všechny typy van mají velké množství modifikací.

Velkoobjemové vany mají anatomicky tvarovaný vnitřní skelet. Maloobjemové vany mají vnitřní skelet standardní. Jednotlivé typy van se liší především vestavěnou výbavou (hydromasáží, perličkou, podvodní masáží), ale především typem, počtem a umístěním hydromasážních a perličkových trysek.

V nabídce jsou též vany s rozšířeným vybavením, určené jak na vodoléčbu, tak na relaxaci a regeneraci. Tyto vany mají již přednastavené programy a umožňují zónovou terapii.

Velký výběr je také v ovládání van od manuálního přes elektronické až po komfortní ovládání pomocí dotykového displeje. K vanám je možné dodat také recyklační zařízení a saturátory CO2.

CT2B

WELNEA

Hydroterapie, neboli vodoléčba je využívána již od starověku. Blahodárně působí na organizmus, a to především reflexně. To znamená, že organizmus reaguje na různé druhy podráždění, především tepelné a mechanické (vzduchová perličková masáž, podvodní tlaková masáž, vodní masáž), ale i chemické (přísadová uhličitá koupel). Výsledný účinek hydroterapie může zvyšovat chromoterapie neboli stimulace barevným světlem. K aplikaci těchto procedur slouží speciální celotělová, anatomicky tvarovaná, vodoléčebná rehabilitační vana. V této hydroterapeutické vířivé vaně lze provádět automatickou nebo manuální subakvální masáž. Subakvální masáž se nejčastěji indikuje po úrazech a operacích svalů a kloubů, při svalové atrofii, artróze a myalgii. Speciální celotělové rehabilitační vany také slouží pro aplikaci jemnější procedury, kterou je perličková lázeň. Bubliny vzduchu stoupají ze dna hydroterapeutické vany k povrchu a na kůži působí jemně masážně. Perličková lázeň má především myorelaxační a sedativní účinek.
Přísadová, neboli uhličitá lázeň se připravuje v externím CO2 saturátoru. Voda se nasycuje CO2 tak, aby obsahovala minimálně 1000mg volného oxidu uhličitého v 1 kg vody. Takto upravená teplá saturovaná voda se napouští do speciální rehabilitační vany určené pro přísadové koupele. Uhličitá koupel je indikována především u chorob srdce a oběhového systému.
Celotělové rehabilitační vodoléčebné vany se stále častěji využívají i ve wellness centrech jako součást regeneračních a relaxačních procedur. Zde nacházejí uplatnění rehabilitační wellness vany s velkým počtem mikrotrysek (hydroxer). Také tvary těchto wellness vodoléčebných van bývají více designové. Samozřejmostí jejich výbavy jsou již automatické zónové hydroterapie a subakvální lymfodrenáž.


ÚVOD | PRODUKTY | O NÁS | KONTAKTY | PROSPEKTY A CENÍKY | ODBĚR NOVINEK | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku