Eurotec Medical s.r.o, zdravotnická technika a vybavení


Přejdi na obsah

Vany na horní a dolní končetiny (HK/DK)

Rehabilitace

Vany pro vodoléčbu horních nebo dolních končetin jsou vyráběny z laminátového nebo akrylátového materiálu. Vany jsou anatomicky tvarované.

Jednotlivé typy van se liší tvarem, počtem a umístěním hydromasážních trysek. U van na dolní končetiny je hlavní rozdíl ve vlastním provedení: některé typy van jsou určeny pro terapii spodní části DK (po kolena) do kterých pacient vkládá pouze nohy a sedí na přistavené suché židli, jiné vany jsou typu „sedací“, to znamená, že pacient ve vaně sedí. Tyto vany umožňují terapii „nad koleno“. K těmto vanám lze dodat tzv. „dvoustupňové nastavení hladiny vody“.

Vany pro dolní končetiny


Vany pro horní končetiny

Mobilní vany

Částečné vířivé koupele horních končetin nebo dolních končetin jsou prováděny ve speciálních vířivých končetinových vanách. Jemná forma podvodní masáže ve vodě o teplotě 36-38oC, která cirkuluje a pod tlakem je cílenými tryskami vháněna do lázně. Tím dochází k víření vody v končetinové vířivce a tím cílené masáži končetin. Vířivé koupele přispívají k relaxaci svalstva a zlepšení kloubní pohyblivosti. Vodoléčebné procedury, jejichž aplikaci umožňuje rehabilitační končetinová vodoléčebná vana, jsou velmi účinné také po úrazech končetin, ke snižování otoků, zlepšení krevního oběhu a při bolestivých syndromech končetin.
Dalším typem vodoléčebných procedur je galvanická končetinová lázeň (Elektra, Tasman). Galvanická končetinová lázeň slouží k aplikaci galvanického proudu ve vodním prostředí. Provádí se formou dvoukomorové, tříkomorové nebo čtyřkomorové galvanické koupele (hydrogalvan). Končetinová galvanická vana umožňuje současné využití účinků vodní galvanizace a tepelných účinků vody.
Velice oblíbená, zvláště v lázeňských a wellness provozech, je střídavá nožní koupel – „šlapací koupel“. Jde o střídavý aktivní pohyb ve dvou vaničkách, kde v jedné je voda o teplotě cca 45°C a ve druhé 15°C. Střídavá nožní koupel (Kneippova lázeň) využívá střídavého působení chladu a tepla na dolní končetiny za účelem zlepšení prokrvení a trofiky tkání.














ÚVOD | PRODUKTY | O NÁS | KONTAKTY | PROSPEKTY A CENÍKY | ODBĚR NOVINEK | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku