Eurotec Medical s.r.o, zdravotnická technika a vybavení


Přejdi na obsah

Tepelná terapie

Rehabilitace

Infrazářiče

Infrazářiče mají rozdílné provedení, počet zářičů a výkon. Všechny typy v nabídce jsou mobilní, výškově a směrově nastavitelné. Některé typy přístrojů mají možnost individuálně spínat jednotlivé zářiče a plynule regulovat jejich intensitu, vestavěnou časovací jednotku a dálkové ovládání pro pacienta s tlačítkem umožňující okamžité vypnutí zářiče.

Parafínové lázně a ohřívače nosičů tepla

Parafínové lázně a ohřívače nosičů tepla jsou vyráběny v mnoha variantách s různým objemem vlastní lázně nebo jako přístroje kombinované, umožňující součastný nebo střídavý ohřev parafínu i rašelinových nosičů tepla.

Diatermie

Jednotlivé varianty přístrojů pro aplikaci krátkovlnné nebo mikrovlnné diatermie jsou specifické vlastním provedením, rozmanitostí aplikátorů a manuálním nebo automatickým dolaďováním.

Tepelná terapie neboli termoterapie je metodou využívající působení tepla k udržení a zlepšování zdravotního stavu nebo k relaxaci a regeneraci organismu. Při této tepelné terapii teplo do organismu buďto přivádíme (pozitivní termoterapie) nebo odvádíme (negativní termoterapie).
V obou případech může být termoterapie částečná nebo celková. K léčebným účelům se využívají tepelné procedury hypertermické, hypotermické nebo izotermické. Pozitivní termoterapie při lokální aplikaci vyvolává hyperemii snižuje svalový tonus, zvyšuje permeabilitu kapilár a změkčuje vazivové a svalové tkáně. Při celkové tepelné terapii kolísá krevní tlak a tepová frekvence dle intenzity zahřátí organismu. Celková tepelná terapie má významný sedativní a relaxační účinek. Pozitivní tepelné terapie umožňuje aplikovat především parafínová lázeň, ohřívač rašelinových nosičů tepla (vodní lázeň), infrazářič (solux), infrakabina a sauna.
Negativní tepelná terapie (kryoterapie) se provádí pomocí speciální chladící techniky (lokální kryoterapie, kryosauna, kryokomora). Kryoterapie má významný analgetický, protizánětlivý a proti edematózní účinek.

ÚVOD | PRODUKTY | O NÁS | KONTAKTY | PROSPEKTY A CENÍKY | ODBĚR NOVINEK | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku