Eurotec Medical s.r.o, zdravotnická technika a vybavení


Přejdi na obsah

Lymfomasážní přístroje

Regenerace a kosmetika

Stolní elektronické přístroje pro provádění kosmetických a rekondičních automatických tlakových masáží na zdravých lidech. Masáž pomocí těchto přístrojů pomáhá tvarování a formování postavy, napomáhá při rekondici a zvyšuje pružnost pokožky.

Přístroje se skládají z vlastního přístroje a vhodných masážních návleků na horní nebo dolní končetiny. Princip činnosti spočívá v postupném nafukování jednotlivých komor masážního návleku dle zadaného programu. Masážní vlna postupně uvolňuje a odvádí nadbytečné tekutiny v krevních a lymfatických cévách i s nahromaděnými zplodinami látkové výměny.

LYMPHASTIM EASY

PNEUVEN RELAX


Manuální lymfodrenáž nebo automatická přístrojová lymfodrenáž (Lymfoven, Lymfastim, Pneuven) účinně působí na lymfatický systém. Lymfodrenáž využívá anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou.
Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév a uzlin. V tomto systému koluje tekutina (lymfa), která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Pohyb lymfy v lymfatických kapilárách a cévách je zajištěn kontrakcemi svalů. Lymfatický systém primárně filtruje a detoxikuje organismus. Pokud lymfatický systém nepracuje správně, dochází v podkoží k hromadění vody, tuku a odpadních látek.
Ochablé svaly, nedostatek pohybu nebo závažné onemocnění jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění toxinů a jejich hromadění ve tkáních a kloubech. Nejčastějšími projevy špatné funkce lymfatického systému je „pocit těžkých nohou", otoky, celulitida, oslabení imunity.
Lymfodrenáž se provádí manuálně (speciální masážní technika - intermitentní tlaková komprese) nebo přístrojově (Lymfoven, Lymphastim, Pneuven) Manuální lymfodrenáž provádí terapeut většinou na suchou pokožku. Masáží dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení látkové výměny mezi krví a tkáněmi. Probíhá obvykle v těchto fázích: Lymfodrenáž krku zepředu (otevření lymfatického systému), lymfodrenáž krku zezadu, lymfodrenáž obličeje, lymfodrenáž horních končetin – paží, lymfodrenáž zad, lymfodrenáž beder, lymfodrenáž dolních končetin zepředu a lymfodrenáž dolních končetin zezadu.
Přístrojová lymfodrenáž pracuje na principu postupující tlakové vlny. Masáž končetiny se provádí pomocí postupně nafukovaných komůrek ve speciálních návlecích, do kterých lymfodrenážní přístroj (Lymfoven, Lymfastim, Pneuven) postupně řízeně vhání stlačený vzduch. Tím vzniká specificky postupující tlaková vlna, která účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Běží od špiček chodidel nebo kotníků přes lýtka, stehna, boky. Pak tlak povoluje a opět začíná nová vlna. Směr, lokalizace a intenzita tlakové vlny se vhodně mění, aby terapeutický účinek lymfodrenáže byl co nejvyšší.

ÚVOD | PRODUKTY | O NÁS | KONTAKTY | PROSPEKTY A CENÍKY | ODBĚR NOVINEK | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku